Архітектори світу – Бей Юймін


Міністерство освіти і науки України

Національний університет “Львівська політехніка”

АРХІТЕКТОРИ СВІТУ – БЕЙ ЮЙМІН

Вик. ст. гр. АР-43

Павловська-Лісогорська М. О.

Львів-2009

Бей Юймі н – американський архітектор китайського походження. Вчився в Массачусетському технологічному інституті і в Гарвардському університеті у Вальтера Гропіуса. Продовжувач традицій “інтернаціонального стилю” Міс ван дер Рое. Один з п’яти перших лауреатів Прітцкеровської премії.

Бей Юймін народився на півдні Китаю в провінції Гуандун. В 17 років він відправився в США на навчання. Його батько сподівався, що він вчитиметься бухгалтерської справи. Але сам Бей Юймін, слідуючи своїм схильностям, поступив на архітектурний факультет Університету штату Пенсільванія в США.

По словах Бей Юйміна, його інтерес до архітектури з’явився тоді, коли він, ще зовсім молодий, побачив найвищу в Шанхаї будівлю – двадцятиповерховий готель Гоцзі. У перші роки в США консервативні погляди викладачів Університету штату Пенсільванія дуже розчарували Бей Юйміна. Він перевівся на архітектурний факультет Гарвардського університету, а потім вчився у Массачусетсі.

У 1948 році Бей Юймін увійшов до архітектурних кругів США. Він розробив немало проектів адміністративних і житлових будівель, що допомогло йому з часом здобути популярність в США, яка заклала міцний фундамент для його майбутньої успішної діяльності. А будівля “Державного центру по дослідженню атмосфери”, побудована в 60-ті роки в долині штату Колорадо, стала першим досвідом в проектуванні громадських будівель. 1979 рік був названий в США роком Бей Юйміна. Архітектурний інститут США в тому ж році вручив йому золоту медаль.

1962 – Плас Віль-Марі, Монреаль

1968 – Худжній музей Еверсон, Сірак`юс

1971 – Харбор-тауерс, Бостон

1973 – Художній музей ім. Херберта Джонсона, Корнельский університет

1974 – Східне крило Національної галереї мистецтв, Вашингтон

1975 – Офіс банка OCBC, Сінгапур

1976 – Джон-Хенкок-тауер, Бостон

1978 – Художній музей Індіанского університета

1979 – Бібліотека ім. Джона Кеннеді, Бостон

1979 – Світовий торговий центр, Балтимор

1980 – Рафлс-сіті, Сінгапур

1982 – Башта Банку Китая, Гонконг

1986 – Фаунтейн-плейс, Даллас

1987 – Банк Америки, Майамі

1989 – Пірамида Лувра, Париж

1990 – Гейтуей, Сінгапур

1991 – Музей Міхо, Кіото

1995 – Зал слави рок-н-ролла, Клівленд

1999 – Музей сучасного мистецтва, Люксембург

2002 – Башта EDF, Дефанс, Париж

2004 – Музей мусульманського мистецтва, Доха

Піраміда Лувра (1989)

Башта Банку Китаю (скорочено Башта BOC; трад. Китайська: 中銀大廈) – це один з найвідоміших хмарочосів Гонконгу, що розташований по вул. 1 Garden Road в Центральному районі острова Гонконг, і є штаб-квартирою Китайського Банку. Дизайн був розроблений американцем китайського походження Бей Юйміном. Висота будівлі разом з антенами складає 367 метрів. 72 поверхова будівля була збудована у 1990 році і в період з 1990 по 1992 рік була найвищою в Гонконзі та усій Азії, проте зараз вона є лише третьою в самому Гонконзі після таких хмарочосів як Міжнародний Фінансовий Центр та Central Plaza. Будинок має 2 оглядових майданчика, один розташований на 43 поверсі і відкритий для усіх охочих, інший розташований на 70 поверсі куди можна потрапити лише за записом.

Хай-тек прийнятий при проектуванні цього будинку нагадує пагони бамбука, що символізує життя та процвітання. Вся структура підтримується п’ятьма сталевими колонами в кутах будівлі, вони накриті скляною стіною. Деякий час ця будівля була джерелом суперечок відносно її будівництва. Так були піддані негативній критиці прямокутні кути. Кути будівельних профілів нагадують ніж м’ясника. У Феншуї це описується як дровокол будинку.

Цікаві факти:

– Це єдина будівля Гонконгу, яка має аналоги в комп’ютерних іграх таких як SimCity 3000 та SimCity 4

– Будівля була піддана комп’ютерній обробці і показана у фантастичному фільмі Зоряний шлях:Вояжер.

Зал слави рок-н-роллу

Національний центр атмосферних досліджень, Булдер, Колорадо

Банк OCBC в Сінгапурі Гейтвей в Сінгапурі

Фаунтейн-плейс в ДалласіЗараз ви читаєте: Архітектори світу – Бей Юймін