Біле братство


Реферат на тему ” Біле братство ” Вступ

Практично будь-який новий культ є синкретичним поєднанням самих різних ідей, які сприймаються суспільством як божевілля або екстравагантна “сектантська” поведінка, а послідовниками як одкровення. Проте, якщо розглядати світогляд кожного нового релігійного руху по суті, то опиниться, що правоти немає ні в точці зору громадськості про “секти”, ні в тому, що говорять послідовники нових культів про граничну новизну ученнях своїх нових пророків і богів. Деякі нові релігійні рухи (НРД) розвиваються в руслі традиції тієї християнської церкви, від якої вони узяли велику частину практики і ідей, інші є яскравими представниками Нью Ейджа, вони беруть свою підставу в теософських концепціях або окремих східних ученнях і релігіях Сходу. Втім, у кожному окремому випадку можливе унікальне поєднання всіх перерахованих напрямів.

Одним з показових прикладів того, як складається віровчення НРД і як розвивається само НРД як організація, є Велике Біле Братерство – Юсмалос, яким керує “живий бог” Марія Деві Хрістос і її чоловік Іоанн-Петро Другий. У назві Юсмалос, як вважається в Білому Братерстві, міститься “божественна космічна програма порятунку”, яку пропонує Марія Деві Хрістос. За буквами ховаються імена планет, які мають апокаліптичне значення для людства: Ю – Юпітер, З – Сатурн, МА – Марс, Л – Луна, Про – Оріон, З – Сіріус. За іншою версією ЛОС – це стародавня назва сузір’я Великої Ведмедиці або Великого Ковша, з якого виливається “Жива Вода Духу святого, – прийдешньої Епохи Водолія” (див. також статтю Р. Лункина і С. Філатова “Велике Біле Братерство (ВББ) ЮСМАЛОС”, засновану на інтерв’ю авторів з представниками Білого Братерства в кн.: Сучасне релігійне життя Росії. Досвід систематичного опису. Отв. ред. М. Бурдо, С. Б. Філатов. М.: Логос, 2006, том IV). Біле Братерство Марини Цвігун і Юрія Крівоногова (якого потім змінив третій чоловік Цвігун Петро Ковальчук – Іоанн Петро Другий) вже стало культурно-суспільним рухом в Росії і в Україні, де воно зародилося. Як і більшість НРД, Біле Братерство нечисленне, але щодо інших рухів воно достатньо поширене і має, принаймні, декілька тисяч послідовників. Учення Марії Деві Христос ось вже 18 років привертає людей своїми химерними ідеями. Юсмаліанство або Біле Братерство спочатку розвивалося в руслі теософських ідей. Як наголошується в більшості визначень теософії (з греч. theos, “бог” і sophia, “мудрість”), це сукупність учень, що пропонують пояснення витоків і сенсу життя. Вона включає антропогенез і космогенез, розглядає єдність життя, матеріального і духовного, в категоріях еволюції, що підкоряється якомусь абсолютному закону. Окрім цього, теософія припускає богопознаніє через власний унікальний містичний досвід, який протиставляється досвіду традиційного християнства. Серед теософів зазвичай називають таких мислителів, як Я. Беме, Е. Сведенборг, про “вільну теософію” як синтез критичної думки, досвіду і містичного одкровення писав філософ Володимир Соловьев. Проте вирішальне значення в розвитку теософських ідей зіграла Олена Петрівна Блаватськая (1831-1891), автор “таємної доктрини” і “Викритої Ізіди”. Саме Блаватськая показала, як можна шукати і знаходити езотеричний, “таємний”, сенс світових релігій, перш за все, християнства. У 1875 році в Нью-Йорку Блаватськая заснувала Теософське суспільство, однією з цілей якого стало: утворити ядро Усесвітнього Братерства без відмінності раси, кольору шкіри, підлоги, касти і віросповідання.

“Живий бог Марія Деві Хрістос”(що був комсорг Марина Цвігун),мессия “Великого

Білого братерства”

Юанн Свамі (він же “Іоанн хреститель”) колишній чоловік “живого бога Марії Деві”- Юрій Крівоногов.

Інші назви: “Міжнародний інститут душі Атма”, “Велике Біле Братерство” (ББ), юсмаліане, юсмалітяне. Друкарські органи – “Атма” і “Юсмалос”.

Характеристика: Добре законспірований деструктивний культ з ученням окультного напряму. Має мобільну, добре керовану структуру. Потенційно небезпечний для суспільства.

Зв’язки: По деяких відомостях, в даний час йде процес об’єднання Білого братерства з сектою Віссаріона. Наголошується співпраця Білого братерства з Богородічним центром. Має зв’язки з держструктурами.

Специфічні цілі діяльності: Можливо, культ був свого роду полігоном для апробації певними силами різного роду методик психофізіологічної дії на людей в широких масштабах.

“Біле братерство” (Уселенська церква “Велике Біле братерство”, “ЮСМАЛОС”, юсмаліане) – деструктивна секта, близька до перебігу Нью-ейдж, заснована в 1991 році в Києві колишньою комсомольською активісткою Мариною Цвігун і колишнім інженером НДІ кібернетики Юрієм Крівоноговим.

Біле братство

11 квітня 1990 в Києві уродженка Донецька Марина Цвігун після досвіду клінічної смерті оголосила себе втіленням Святого Духу. У 1991 році, після знайомства Цвігун з Юрієм Крівоноговим, що керував тоді релігійною общиною “Атма”, була заснована релігійна організація ЮСМАЛОС, що проповідувала швидкий кінець світу, датою якого було оголошено 10 листопада 1993 р. У 1992 р. проти секти були заведені кримінальні справи. В цей час община збільшує свій вплив, відкриваються філії “Білого братерства” в Білорусії, Росії і Казахстані. 10 листопада 1993 – день кінця світу, передбаченого Марією Деві Хрістос. Юсмаліане чекають зішестя Святого Духу, зібравшись в Софійський собор в Києві, але дійство було зірване міліцією. Частина юсмалиан була арештована. У 1996 р. Цвігун була засуджена на 4 роки колонії строго режиму, Крівоногов (що носив в секті звання “Іоанна Свамі”) – на 6 років. Після виходу з в’язниці Цвігун порвала стосунки з Крівоноговим, назвала|накликала| його Антихристом і вийшла заміж за нового “Іоанна Крестітеля” – Петра Ковальчука. Діяльність общини була відновлена, в даний час Цвігун намагається зареєструвати її як громадську організацію.

Доктрина

Ученням Білого братерства є суміш різних релігійних представлень християнства, буддизму і інших культів.

Основні положення:

ЮСМАЛОС – це програма перетворення Землі, яка розшифровується як Юпітер, що ототожнюється з апокаліптичним вершником на білому коні (Одкровення 6:3); Сатурн, що ототожнюється із Смертю, що сидить на блідому коні (Одкровення 6:8); Марс, що ототожнюється з апокаліптичним вершником на рудому коні (Одкровення 6:4); Лось – староруська назва сузір’я Велика Ведмедиця, символізуючих сім апокаліптичних Зірок (Одкровення 1:20), тобто сім Сефіротов (вищих ангелів), складових містичний ківш живої води божественної благодаті, яка виллється на Землю в прийдешнє Золоте Століття Ери Водолія. Господь Марія Деві Хрістос відкрила миру Останній (Третій) Заповіт – заповіт Святого Духу. Мета її місії визначається як “затвердження уселенської гармонії між чоловічим і жіночим началом”.

Велике Біле Братерство ЮСМАЛОС

(офіційний сайт Білого братсва http://usmalos. com )

Хто б міг подумати, що в кінці двадцятого століття, в центрі Европи, в невеликій Слов’янській країні, виникне Релігія про яку заговорить весь світ! І яка зруйнує традиційно спотворені уявлення про Бога, як про чоловіка. І сповістить. Велику Істину: БОГ Є МАТИ. Велика Матерь Всього Сущого, що Пронародила Бога-Сина, Який і став Отцем Небесним. І ось нині, ця Велика Матір Зійшла в Світ Матерії, Ставши Матерью Світу. Ім’я Її – Марія ДЕВІ Христос (www|.usmalos. com). Світ створений Жінкою! Богом-Жінкою. Хіба в це важко повірити? Що Вона виявила Чоловіче Начало. Яке Було Сокровенне в Ній. І так Явила Рівність Два Почав, Чоловічого і Жіночого, Яке в Ній і з Неї, – Гармонію. Створила Світ для Щастя, щоб Всі були в Нім Щасливі! Адже це завжди творить жінка, ради цього Живе. Так навіть у нашому житті буває! Самі подивиться. У різній мірі, це виявляється. Звичайно, в деяких таке прагнення сильне пригнічено, вони про це забувають навіть і мріяти, і перемикаються тільки на егоїзм. Але це лише мана, яка в одному з народжень (втілень душі, свідомості – в “плоть”) пройде! І все стане на своє місце. І чоловік і жінка знову злитимуться. Удвох будуть Єдиною Свідомістю їх Душ в БОЗІ, в Любові Найбільшій! Прославлять ЛЮБОВ Єдину Матерь Светов, подякують Її за Створений Мир Щастя і Дізнаються, що Вони – є ОДНЕ З НЕЮ. Матір-Отець і Людство, – Одне! Єдине Буття, Вічність Любові. А зараз – поки що тільки те, що всіма досягнуто (є величезний досвід у Душ, що давно народжуються на цьому світі), але тільки видно явно проблему із|із| злом, що розрослося, яке вийшло випробовувати людство. “Віра, непідвладна ніякому розуму, виткана з марновірств, розіп’ятий, церква, – символів віри всіх минулих і нинішніх цивілізацій горе втрати коханих і упевненості в їх вічному існуванні. Подивитеся в очі своїх близьких, не слухайте, що вони говорять. Очі, в яких зібраний досвід всіх існуючих цивілізацій, скажуть самі за себе. Очі людини – ось вікна у Всесвіт. Змиритеся перед неймовірною глибиною, яку бачите, відчуйте її нескінченність і преклонитеся перед Верою, яка дивиться очима Всесвіту з|із| очей незнайомих і знайомих людей. І кожного разу не втомлюйтеся дивуватися з феномену людського розуму, навіть якщо цей розум знаходиться|перебуває| на стадії свого зародження. І пишіть вірші, казки, картини, тому що|бо| для вас іншого виходу немає, якщо ви хочете вижити на вашій планеті.” ( (*) – “Послання Солунянам”. з: Передмова, с.9).

1. За радянських часів Крівоногов виконував різні замовлення для КДБ

Не можна не відзначити, що більшість доморослих вітчизняних сект, про які йде мова в цьому виданні, в тому або іншому ступені засновано на ученні сім’ї Реріхов. Але якщо “Богородічний центр” діє на загальному ідеологічному полі з Реріхамі, в ідеологіях “Білого братерства” і Віссаріона значно більше безпосередніх запозичень з учення “гімалайських відлюдників”. Образно виражаючись, реріхианство – це якась болотяна рідота, непридатна для пиття нормальної людини, але разом з тим це вельми насичене живильне середовище для розмноження різних мікроорганізмів, хвороботворних амеб і отруйних водоростей. Такий реріхианський бульйон і плодить у великій кількості сектантські збочення.

“Біле братерство” (ББ) [2] – одна з найскандальніших вітчизняних сект. Окрім Реріхов, в її ідеології простежується очевидний зв’язок з рухом “Нью ейдж” (втім, Реріхи поза сумнівом є одними з натхненників руху). Засновники секти проповідували кінець ери Риб – ери християнства і початок нової ери Водолія, яку вони ототожнювали з приходом до влади “Білого братерства” і настанням Царства Божієго на землі. Засновник і до недавнього часу головна дійова особа секти (в усякому разі видиме, але можливо, що є і якийсь невидимий центр) – Юрій Крівоногов. Ця людина – творець ідеї, кандидат технічних наук, майже написав докторську дисертацію. Він працював в київському Інституті невралгії і психіатрії і цілком міг би просуватися по наукових сходах, але вирішив зайнятися діяльністю на іншому терені. Колеги згадують майбутнього полум’яного трибуна і харизматичного проповідника як дуже спокійного, до занудлівості пунктуальної і акуратної людини. Займався Крівоногов методами дії на людську особу, і, судячи по цілому ряду газетних публікацій, у нього був секретний зв’язок з певним відділом КДБ, який займався тим же. Крівоногов виконував якісь замовлення цій організації [3]. Природно, що спадкоємці КДБ це не афішують, хоча матеріалістично-прагматичний інтерес, який живлять спецслужби до паранормальних і окультних явищ, широко відомий.

У якийсь момент свого життя Крівоногов вступив в “Суспільство свідомості Крішни” і якийсь час пробув кришнаїтом (тут теж простежується вельми цікавий зв’язок). За свідченням колишніх кришнаїтів, вітчизняна крішнаїтськая організація – дуже жорстка, надзвичайно авторитарна. Крівоногов теж є вельми авторитарною людиною, тому неминуче відбулося зіткнення характерів, і врешті-решт він написав заяву про відхід з секти “за власним бажанням у зв’язку з переходом у Велике Біле братерство”. Невідомо, наскільки щирим кришнаїтом був Крівоногов, але можна припустити, що, керуючись своїми давніми інтересами, він увійшов до секти для того, щоб вивчати способи дії на людський розум – горезвісного “промивання мізків”.

Пішовши від кришнаїтів, Крівоногов заснував “Інститут душі” під назвою “Атма”, від імені якого він видавав різні брошури, що друкувалися суспільством “Знання”. Їх до цих пір можна знайти в бібліотеках і ознайомитися з крівоноговськимі розробками про способи дії на людину [4].

Коли у Крівоногова справа нарешті пішла і з’явилася “Біле братерство”, всі адепти спочатку ходили з крішнаїтськимі цимбалами – маленькими тарілочками, якими вони весь час дзвеніли. Але поступово вони розробили власну обрядовість. Крівоногов їздив з вербовочнимі лекціями по всій країні і, як відомо, отримував в різних містах найрозкішніші зали. Які зв’язки йому це забезпечували, невідомо – це повинно було розкритися в ході київського слідства у справі про “Біле братерство”, але слідство чомусь найважливіші питання залишило без відповіді.

2. “Злий світ загине в язиках полум’я, а “Біле братерство” відродиться для нового життя”

У одній з таких поїздок, будучи в Дніпропетровську, Крівоногов познайомився з молодою пані на ім’я Марини Цвігун. Він відразу оцінив її по гідності і узяв в свою команду, а незабаром оголосив її “Богом” на землі, заздалегідь на ній оженившись. Відомо, що Цвігун працювала в дніпропетровському райкомі комсомолу, потім в місцевій газеті, потім редактором радіомовлення Донецької камвольно-прядильної фабрики. Була членом КПРС і Спілки журналістів України. За свідченням її чоловіка, під час сьомого (sic!) аборту вона пережила щось подібне до клінічної смерті, і у неї був якийсь досвід галюцинацій. В усякому разі Крівоногов оголосив, що душа її покинула тіло і піднеслася на небеса, а в покинуте тіло Марини вселилася інша душа – Божественна. Схоже, що сама Марина в це щиро повірила.

Крівоногов довго “шукав себе”: він називав себе то Іоанном Предтечей, то Ілією Пророком, але врешті-решт назвався Юоанн Свамі і заявив, що душа його пройшла цілу серію втілень: він був і Іоанном Крестітелем, і Тутанхамоном, і князем Володимиром, пророком Ілією, Ниємо, “пророком Іаковом” і багато ким ще, перш ніж душа його поселилася в крівоноговськом тілі. Марина Цвігун теж пройшла еволюцію в самоідентифікації: спочатку вона була Матерью Божієй, але поступово стала Богом Отцем, Богом Сином і Богом Святим Духом, Творцем всесвіту на ім’я Марії Деві Хрістос. Не зовсім зрозумілі її стосунки з Богом Отцем, тому що Юоанн Свамі теж якимсь чином мав відношення до Бога Отцеві. Тут вони щось не поділили, тому в їх листівках і публікаціях це визначається по-різному. Марина Цвігун (сама вона називала себе “Він”) повинна була провести три з половиною роки на землі, щоб зібрати “вірний залишок” -144 тисячі вірні. Це і буде нова раса юсмаліан (ЮСМАЛОС – абревіатура від “Юоанн Свамі Марія Логос”; хтось відзначив, що по-латині Jus malos означає “закон зла”, але випадковість це чи ні, невідомо).

У кінець земного служіння істоти, яка вселилася в Марину Цвігун, була “включена” “програма порятунку Землі – Юсмалос”. Про це було оголошено 1 липня 1990 р. Була названа і дата завершення програми – 24 листопада 1993 року. Юоанн Свамі і Марія Деві Хрістос повинні були піти останніми. Їх повинні були розіпнути, їх трупи три для пролежали б на вулиці, а потім вони воскресли б і піднеслися. Цього дня повинен був відбутися Страшний суд, мир звалитися, а світло згаснути. Злий мир загине в язиках полум’я, а ББ врешті-решт відродиться для нового життя. Це жертва, яка необхідна землі за гріхи людські. “Білі брати” повинні були опинитися в раю, а всі останні в пеклу. З раю нова раса юсмаліан заволодівала всім світом і починала нове життя в Царстві Божієм.

Всі російські, українські і білоруські міста були заклеєні плакатами із зображенням “Марії Деві Хрістос” – полногрудой “Гарной дивчини” в білому простирадлі навколо тіла і білій же чалмі на голові, з наперсним хрестом і псевдоєгипетським скіпетром в лівій руці. Пальці правою складені в благословляючий жест. Картинка в стилі журналу “Войовничий безбожник” 20-х рр. Організація ББ будувалася на системі “кілець”. Вище кільце – “хрестителі”, за ними – “вербувальники”, потім – “щури”. Останніми називали співчуваючих. Проте зовні було ще одне кільце – що коливаються. Що провинилися жорстоко карали і знижували в статусі.

У міру наближення призначеної дати “белобратчики” почали хуліганити, нариваючись на мучеництво: уломлювалися в православні храми і намагалися зірвати богослужіння. Крівоногов оголосив: “Вас мордуватимуть і рубатимуть вам голови. Але ця кров потрібна Землі. На цю жертву згодні тільки дійсні хрістово-богородічниє брати і сестри”. Але православні проявили достатньо витримки і просто виводили сектантів, що розбушувалися, під руки, так що мучеництва не вийшло. Листівки “белобратчиков” (у їх термінології “хрістовочки”) ставали все більш істеричними: “Прокляніть того, хто не звертається до нас! Якщо ви його проклянете, він втратить необхідну життєву силу”. Ета життєва сила називалася фохат – ще один реріхианський термін. І якщо людина втратить цю силу, він відразу ж захворіє всіма хворобами, які є на світі, і помре в страшних муках. А якщо який-небудь доктор посміє лікувати того, хто втратив фохат, то і сам доктор захворіє і помре. Словарний склад цих листівок – типовий ньюейджевський словник з блаватсько-реріхианським акцентом.

Напруженість і істеричність поступово нагніталися. У листівках прославлялася смерть, тому що ті юсмаліане, які зазнають все до кінця і приймуть смерть, врятуються і відразу ж піднесуться на небеса. Немає нічого кращого, ніж зазнати муки від руки грішників. Виходило, що проклинати потрібно всіх, хто був навколо: батьків, які не розуміли своїх дітей, правителів Росії і України, які не повірили в “Живого Бога”, керівників всіх країн світу, які підтримали своїх російських колег, телебачення і комп’ютери, тому що це інструменти Еммануїла Антіхріста (у їх системі антихриста звуть Еммануїл), який роботизує всю планету, програмує її, “промиває мізки” планеті і всім, хто на ній живе. І лише Марія Деві Хрістос і її вірний соратник Юоанн Сва-ми можуть врятувати від роботизації: віддавайтеся нам, і ви знайдете справжню свободу, а все навколо – з промитими мізками, ніякої свободи у них не немає.

Найжахливіший інструмент сатани, по словах юсмаліан, – Православна Церква, яка не визнала свого владику і відкинулася від нього. Правда, “Богородічному центру” теж влетіло за те, що вони не підтримали ББ. Спочатку ББ висловлювало обережні похвали на аресу “Богородічного центру”, але потім вони разругалісь на грунті взаємної невизнанні, і почалися непривабливі розбирання, в яких Береславський фігурував як “жид”.

До призначеної дати в Києві зібралося декілька тисяч молодих людей, що чекали кінця світу. Проте його не відбулося. “Белобратчики” похуліганілі в київській Св. Софії, на цьому все і кінчилося. Було затримано декілька сотів сектантів, які сходу впадали в ступор і оголошували суху голодовку. Марину Цвігун, Крівоногова і Віталія Ковальчука (тодішній патріарх-тато секти, а за сумісництвом і “апостол Іоанн-Петро II”) заарештували, і почалося слідство. Правда, ніяких відповідей на питання воно не дало – все, що можна, замовчувалося. Підслідним пред’явили звинувачення в збудженні безладів, нанесенні збитку здоров’ю і майну громадян і засудили до тюремних термінів.

Але питань залишилося значно більше, чим відповідей – незрозуміло, чому і яким чином вони діяли так довго, хоча були оголошені в розшук. Не таївшись, вони їздили по всій країні, виїжджали за кордон, і ніхто їх не затримував. Жили вони в Києві, збудувавши собі розкішний будинок. У статті в “Вістях” київська журналістка з провінційним захопленням писала про якусь незвичайну югославську плитку і угорські унітази. Особняк дійсно був розкішний, і міліція з’явилася там тільки після того, як Крівоногови відрубали собі шматок сусідської землі. Огорожа, до речі, був триметровий, з колючим дротом, а до приходу міліції, яку викликали сусіди, мешканці особняка віддалилися через підземний хід [5].

Врешті-решт їх заарештували, але три інших керівників (“Гебара” (Поліщук), “Ізраїлю” (Журавель) і “Ієрофана” (Солов’їв)) відпустили. Потім спохопилися, оголосили їх в розшук, але це не заважає діяти їм абсолютно у відкриту, як діяла свого часу, також знаходячись в розшуку, і сама “солодка парочка”.

Неясні їх джерела фінансування, хоча гроші у них, ймовірно, були великі. Вони могли миттєво перевезти з кінця в кінець країни декілька сотень людей, друкували свої листівки величезними тиражами, які розвозили на вантажівках по різних містах. Марина Цвігун страждає графоманією і пише вірші, які не витримують ніякої критики. Вони публікувалися мільйонними тиражами і розповсюджувалися по всій країні.

3. Враження таке, що це був якийсь експеримент, автори якого хотіли подивитися, наскільки можна змусити людей впасти в масовий психоз

Тут можна зробити одне припущення. Чому Крівоногов і Цвігун в останню мить “підставилися”, навіщо вони дозволили себе заарештувати? Вони прийшли відкрито і віддалися в руки властей. Навіщо це було їм потрібно? Судячи по характеру Крівоногова, йому здаватися було ні до чого, він міг продовжувати знаходитися в розшуку і при цьому жити собі на втіху. Ось дружина його могла і “підставитися” – судячи з усього, вона щиро вірила, що її зараз розіпнуть, а потім вона воскресне. Але Крівоногов цілком віддає собі звіт в своїх діях. Невже він міг настільки втратити властиві йому розсудливість і холоднокровність? Чи підставився він сам або його підставили? Враження таке, що це був якийсь експеримент, авторам якого було просто цікаво подивитися, наскільки можна змусити людей впасти в масовий психоз і що з цього вийде. Схоже на те, що постановники експерименту, переконавшись в тому, що все йде “як треба”, просто відклали подальше до кращих часів.

ББ діє; хоча велика частина адептів пішла, але кістяк залишився. Марина Цвігун писала з в’язниці нові вірши і дала вказівку повертатися в сім’ї і навіть харчуватися нормально. Спочатку система живлення у них була дуже строгою – агресивне вегетаріанство (та ще у поєднанні з колосальним недосипом). Разом з тим загрожувала вона і відплатою: “Ті міста, які стали, – як Содом і Гомора – причиною Мого і дітей Божих гоніння, випробовують страшні лиха. Каменя на камені не залишиться від Києва, Свердловська, Саранська, Рязані, Кургану, Тамбова, Смоленську, півдня України і інших попранних місць в день Мого гніву”. [6]

Після арешту лідерів багато хто з сектантів впав в свого роду летаргічний стан і почали чекати, коли їх призвуть знов. Час від часу вони десь випливали. Ще в час наслідку Маріна Цвігун посварилася з Крівоноговим і вирішила у в’язниці вийти заміж за молоденького “Іоанна-Петра”.

З Крівоноговим вона розвелася. Прокурор, яка вела цей процес, розповідала мені, що коли Цвігун виводили в коридор, “Іоанн-Петро” падав на коліна і повз до неї таким зразком з іншого кінця коридору. Разом вони сиділи на лаві підсудних, тримаючись за руки. Крівоногова Цвігун прокляла і назвала Іудою. Вже тоді було очевидне, що історія ця поки не закінчена. Перший час здавалося, що врешті-решт, якщо Цвігун все ж таки вирішить продовжити свою сектантську справу, їй рано чи пізно потрібно буде миритися з Крівоноговим: якщо він настільки вбудований в цей самий “юсмалос” (дві перші букви), то куди ж без нього? Проте ми недооцінили, до якого ступеня контролюється свідомість членів ББ: їм веліло оголосити Крівоногова Іудою і зненавидіти його, і вони слухняно виконали потрібне.

Цвігун дали чотири роки, Віталієві Ковальчуку – шість років, Крівоногову – сім. У серпні 1997 р. “громадянка Цвігун” вийшла на свободу. Її новий суджений Ковальчук вийшов незабаром після неї – по амністії. Крівоногов відсидів повний термін і вийшов на свободу лише на початку 2000 р. Він заявив, що “Біле братерство” було помилкою, за яку він заплатив своєю відсидкою, і більш не хоче про нього згадувати.

4. “Я – Твій Єлей! На Церкву Мене Возлий!”

Спочатку “живий Бог” ховалася від більшості своїх прихильників і не поверталася до активної діяльності, спілкуючись з вибраними “белобратчикамі” по глибоко законспірованих каналах. Вона чекала виходу на свободу громадянина Ковальчука. Як тільки це знаменна подія відбулася, “молоді” поєднувалися законним браком в палаці одружень. Жених, що ще не облямувався після тюремних перукарень, був в чорному костюмі і при краватці, наречена була в білому вінчальному платті і фаті, що символізували її невинність. Біля виходу молодих чекав автомобіль з прив’язаною до бампера лялькою, на якому вони помчали до вершин безмежного райського щастя.

Тим часом “белобратчики” почали знов робитися помітними і висвічуватися в різних російських і українських містах. В кінці 1998 р. десять членів секти подали заявку на реєстрацію в Мінюст України. Серед їх імен не було ні Цвігун, ні Ковальчука. Після довгої тяганини український Мінюст відмовив їм в легалізації.

Але секта живе і на Україні, і в Росії. Правда, акцент їх діяльності дещо змінився. Секта тепер видає журнал “Юсмалос” (тираж 777 екземплярів), що є головним вероучительним джерелом для членів “Білого братерства”. Головна тема глянсового кольорового журналу – брак і щасливе сімейне життя “Матері Миру Марії Деві Хрістос” і “Отця Светов Іоанна-Петра Другого”. На відміну від часу з апокаліптичний настроєним Крівоноговим, тепер громадянка Цвігун упивається сімейним щастям з молоденьким чоловіком і більш не бажає швидкого кінця світу. Крівоногов відданий прокляттю, названий Іудою і є об’єктом праведної ненависті “белобратчиков”. Всі минулі неприємності секти оголошуються провиною мерзотного провокатора Іуди Крівоногова.

У ученні секти ще більш посилився реріхианський акцент. І реріхианськие терміни, і постійні посилання на Реріхов переповнюють нові публікації “Білого братерства”. Апокаліптізм секти зберігся, але набув частково еволюційного характеру. Людське тіло повинне пройти “всі сім октав свого розвитку” і “49 циклів” переходів від тіла до тіла. Пройшовши через сім ступенів розвитку, людина досягає “останньої форми перевтілення”:

Сім основних октав розвитку душі. Ступені: мінеральний мир – 1-а октава розвитку душі; рослинний мир – 2-а; тваринний – 3-а; середня людина – 4-а; геній – 5-а; пророк – 6-а; Боголюдина – 7-а, остання форма перевтілення (Логос).

Сучасне людство по рівню розвитку знаходиться на 4 і 5 ступенях. Людина 6-ої раси повністю відрізнятиметься від сучасної людини рівнем своєї свідомості. Він мислитиме Космічними категоріями, стане повним віддзеркаленням Макрокосму Всесвіту. Мікрокосм (людина) тонко відчуватиме єство, що оточує його. Люди спілкуватимуться один з одним на відстані – телепатично, посилаючи любов, радість і необхідну інформацію.

Продовження слідує в цілком “середньостатистичному” ньюейджевськом дусі. Яким чином досягти 6-ої і 7-ої раси, також не повідомляється. Висловлюються якісь загальні словеса про любов, але конкретних рецептів не дається. Таким чином, небезпека того, що нинішній латентний період існування секти знов перейде в будь-якого роду загострення, залишається.

Ще один компонент змісту публікацій секти – це “персональні розбирання” зі всіма “ворогами”: прокурором Ганною Мулюн, полковником міліції С. Подгородецким, українськими і російськими чиновниками, ієрархами “чорної” Православної Церкви (ним, природно, дістається найбільша доза ненависті) і, зрештою, зі всіма, хто не приймає учення секти.

Але поки переважаючий настрій журналів, напевно, все ж таки милостиво-зворушливе. Вони наповнені фотографіями “божественної чети” (під однією з них коштує підпис “Богосоїтіє”). На фотографіях, витриманих в кращих традиціях навіть не індійською, а якоїсь узбецько-таджицької кінематографічної естетики, зображена помітно роздобріла пані середніх років, що милується, цілується і обнімається з худеньким довговолосим (у останніх номерах коротко стриженим) хлопцем з пушком на верхній губі. Пара наряджена в жахливо позбавлений смаку екзотичний одяг – весь час разниє: псевдоєгипетські, псевдосередньовічні, псевдогавайські, псевдоіндійські і ін., і ін., і ін. (у останніх номерах Цвігун перейшла на вечірні плаття з глибоким декольте, а Ковальчук – на піджаки, краватки і метеликів, що роблять його схожим на офіціанта). Цілуються вони і ляскають в долоньки на тлі пальм, пірамід, езотеричних знаків, квітучих садів і інших задників, які можна відшукати в провінційних фотолабораторіях.

Окрім фотографій і викриттів в журналах друкуються графоманськие вірши “живого Бога”, які вона продовжує проводити в завидних кількостях. Іноді нам здається, що багато графоманів-невдах засновують секти лише для того, щоб мати можливість не тільки публікувати свої творіння, але і мати натовпи безумовних цінителів і некритичних шанувальників.

Щоб не бути голослівними, приведемо приклади творінь пані Цвігун (правопис і заголовні букви дані по оригіналу):

Господь Марія ДЕВІ Христос Іоанну-Петру Другому

Як Я Люблю Іоанна-Петра Другого! Це – Мій Синій Атлантичний Океан, Східний Вітер, Бузковий Туман, Яблуневий Світанок, Горизонт Незбагненності Закінчення Моєї ЛЮБОВІ, Якої немає кінця, немає межі, а Є тільки Вічність. І це запечатліт Всесвіт. Я ОГОЛОШУЮ про це Всім Світам і Просторам! [8]

Ще вірш:

Первосвященикові

Я – Полум’я Вогню!

Немає Тебе поза Мною!

Я – світло в Ночі!

Ти – Прозрів! Випромінюй!

Я – Твій Єлей!

На Церкву Мене Возлей!

Розплющ незрячим очі!

Я все Сказала… [9]

Далі можна не продовжувати. Невеликі групи адептів “Білого братерства” – здебільшого “священики” і “диякони” (згадується американська приказка: “Всі вожді і жодного індійця”) – збираються на конспіративних квартирах, розглядають журнали, милуючись на таке щастя своїх кумирів, і проводять багатогодинні богослужіння, що складаються з скандування віршів Цвігун і нескінченних закликів до неї. Природно, такі ритуали, що висушують мозок, впливають на свідомість і розум адептів, що перебувають у вельми залежному і абсолютно неадекватному стані.

Секта продовжує представляти значну потенційну небезпеку. Кожне слово, витікаюче від “живого Бога”, абсолютно і підлягає негайного виконання. Можна припустити, що щасливе сімейне життя нестримно старіючої матрони з молодою людиною може не продовжитися вічно (на журнальних фотографіях анфас вони понад усе нагадують матір і сина) і благодушний настрій пані Цвігун знов зміниться на істеричний апокаліптізм. При явній її психічній неадекватності вона може прийняти будь-яке, навіть найстрашніше рішення, а члени її секти беззастережно підуть за нею. Це лише один з варіантів розвитку подій, але, безумовно, і його потрібно прораховувати і не скидати з рахунків.

Історія “Білого братерства” ще не закінчена…

Список використаної літератури:

Релігієзнавство. Навч. посіб

Видавництво: Київський національний економічний університет

Автор: Присухін С. І.

Рік випуску: 2005

Релігієзнавство: Підручник/За ред. В. І. Лубського, В. І. Теремка. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 408 с.

(http://www. pravbeseda. ru/library/index. php? page=book&;id=926)

(http://orthodox. is. lviv. ua/nhtm/belbrat/bharakt. htm)

(http://www. geocities. com/Athens/Cyprus/6460/handbook/h203.html)Зараз ви читаєте: Біле братство